23 Úno

Míra Šperk zvítězil v Super G na Evropském poháru ve Špindlerově Mlýně

Úvodní den Evropského poháru handicapovaných lyžařů patřil závodu Super G. I přes obrovskou nepřízeň počasí se závod uskutečnil a český lyžař Miroslav Šperk vybojoval první místo.

Nejhorší obavy z nepřízně počasí se vyplnily. Již od rána byl areál ve Svatém Petru zkrápěn ledovým deštěm. Kvalitně postavená trať byla vystavena teplotě nad nulou a to vždy znamená horší podmínky pro lyžaře. Start prvního závodu byl o hodinu odložen a pořadatelé i závodníci doufali, že se povětrnostní podmínky změní k lepšímu. Bohužel se tak nestalo.
Do prvního závodu Super G nastoupily nejprve ženy v pořadí – zrakově postižené včetně Aničky Kulíškové, kategorie stojících a poté kategorie sedících. Závod se bohužel Aničce nepodařilo dokončit. Kategorii zrakově postižených vyhrála Henrieta Farkašová, paralympijská vítězka z Vancouveru 2010. Kategorii stojících vyhrála rakouská lyžařka Haslacher, kategorii sedících Němka Schaffelhuber.
V kategorii mužů zrakově postižených dominovali slovenští lyžaři. Závod vyhrál Jakub Krako, paralympijský vítěz z Vancouveru 2010. V kategorii stojících dominoval Rakušan Marcus Salcher.
Největší radost nám udělal v kategorii sedících Míra Šperk, který zvítězil před dvěma Rakušany Rablem a Dornem. Závod bohužel nedokončili dva další čeští závodníci Olda Jelínek a Radim Kozlovský.

Zítra je na programu Evropského poháru slalom, který se pojede v areálu Stoh.